MLS Holding Öğrencilere İmkânsızlıklarla Mücadele Azmi Aşılıyor

MLS Holding, eğitimde fırsat eşitliği olmayan çocukların daha iyi eğitim olanaklarına kavuşmaları için 2001 yılından bugüne dek her yıl Türkiye’nin farklı illerindeki okullarını A’dan Z’ye yeniden yapılandırıyor; ayrıca öğrencilere kitap, kırtasiye malzemeleri, kıyafet, oyuncak v.b. gibi hediyeler götürüyor.

MLS Holding, yarınların çocukların gözlerinde saklı olduğuna inanıyor; gülen gözler ve aydınlık gelecekler için bugünden çocukları en iyi şekilde eğitmeye çalışıyor.

MLS, eğitim alanında çocuklara mümkün olduğu kadar eşit fırsatlar sağlamak, eğitimin verimliliğini arttırmak amacıyla donanımlı eğitim ortamları yaratarak, zor koşullarda ve imkânsızlıklarla eğitim görmeye gayret eden çocukları geleceğe umutla hazırlıyor. Bu sayede yarınların inşasında sorumluluğu paylaşıyor.


MLS’nin okul yardımlarında en önem verdiği husus, okullara yardımları göndermek yerine bizzat götürerek çocuklarla etkileşim içinde bulunmaktır.

Çocuklar için geliştirdiği sosyal sorumluluk projelerinde temel ilkesi çocuklara nasihat vermek yerine örnek olmaktır.

Okuyup çalışmanın getirdiği kazançları çocuklarda bağış alma alışkanlığı yaratmadan aşılamak, eğitimin önemini çok daha etkili bir yöntemle göstermektedir.

Okulların A’dan Z’ye tefrişini gerçekleştiren ve çocuklara güncel tüm eğitim araç gereçlerini sağlayan MLS, çocukların özgüven sahibi, azimli, mücadeleci, sağduyulu, barışçı ve paylaşımcı birer birey olarak yetişmelerine katkıda bulunuyor. Hediyelerini bizzat büyüklerinden sevgiyle alan çocuklar, değerli birer birey olduklarını hissediyor, saygı görüyor, yaşamlarındaki pek çok yeniliği bu sayede yaşıyor.

Her yıl okul yardımlarına Şirket’in farklı kademelerinden yaklaşık 15’er kişilik gruplar gönüllü olarak gitmektedir.