• 1992
 • 1998
 • 2002
 • 2003
 • 2004
 • 2005
 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012

1992 Yılında, liman makineleri imalatçısı İtalyan Officine Meccaniche Fantuzzi Firmasının Türkiye mümessilliğini alan Sami Özdemir, eşi Sema Özdemir ile OMF Mümessilliği kurdu. Mütevazi ofisleri Kozyatağı'ndaki STFA Blokları'ndaydı.

1998 yılında 60 tonluk yağ tüketimine ulaşıldı. Shell'in önerisiyle sektördeki diğer firmalara da satış yapılabilmesi için OMF Mümessillik altında OMF Yardımcı Malzemeler Departmanı kuruldu. 1998 yılında Ozan Ziylan (Sağda), 1999 yılında Tolga Bezircioğlu (Solda) şirkete katıldı.

2002 yılında Sami Özdemir, Sema Özdemir ve Ozan Ziylan tarafından, Yardımcı Malzemeler Departmanının OMF Yardımcı Malzemeler A.Ş olarak kendi başına faaliyet göstermesine karar verildi.

2003 OMF Yardımcı Malzemeler'in Çerkezköy ardından İzmit şubeleri faaliyete geçti. Ege bölgesinde faaliyet gösteren LSF kuruldu. 2004 yılında LSF'nin Denizli Şubesi açıldı ve 2006 yılında Marmaris'e personel atandı. Harita başında Genel Müdür Ozan Ziylan görülüyor.

2004 yılı başında Ozan Ziylan otomotiv grubu katkı ürünlerine yönelik taleplerin arttığını görerek yeni bir markayla katkı ürünleri üretme fikrini Sami Özdemir'e sundu. Tolga Güder'i yarattıkları Powerplus markasından sorumlu olarak görevlendirdiler.

2004'te 3 ürün ve 3 bayi ile yaratılan Powerplus markası 2006 yılı başında 13 ürün ve 13 bayi ile tüm Türkiye'de hizmet verebilir hale geldi.Solda Powerplus Satış Müdürü Tolga Güder görülüyor.

2004 yılı sonunda Sami Özdemir ile Hüseyin Özpek, kazasker merkez ofiste bir toplantı yaptılar ve Hüseyin Özpek MLS ailesine katıldı. Böylece, iş makinesi sektöründe artmakta olan yedek parça talebine cevap verebilmek için AES kuruldu. Merkez, İstanbul Yedpa Ticaret Merkezi'nde 100 metrekarelik üç katlı bir binadaydı.

2005 yılında şirketlerin bireysel gücünü bir büyük çatı altında toplamak ve holding gücüyle daha başarılı işlere imza atmak amacıyla, tüm şirketler MLS HOLDİNG bünyesinde toplandı. MLS harfleri faaliyet alanlarımızı, Manufacturing (imalat), Lubrication (yağlama), Service(servis) ve iş yapma metodlarımızı, Modest (mütevazi), Liable (güvenilir), Sustainable (istikrarlı) simgelemektededir.
Resimde soldan sağa, Özlem can, Ozan Ziylan, Sema Özdemir, Sami Özdemir görülüyor.

AES 2005 yılında iş makinesi tırnak ve adaptörleri getirerek satmaya başladı. 2006 yılında Sami Özdemir, Ozan Ziylan ve Hüseyin Özpek'in katıldığı bi toplantıda tırnak ve adaptörleri AES'nin kendine ait bir marka ve logoyla üretmesine ve satmasına karar verildi. Böylece 2006 yılında Tristars markası doğmuş oldu.Resimde soldan sağa, Ozan Ziylan, Sami Özdemir, Hüseyin Özpek görülüyor.

2005 yılında kurulan Baran Enginnering, Tırgovishe'de faaliyet gösteren şişe cam fabrikası ve Varna Bourgaz, Constanza limanları için servis ve kiralık ekipman hizmeti vermek üzere kuruldu. 2008 yılında Portunus Grubuna dahil oldu. Resimde soldan sağa, Sami Özdemir, Sema Özdemir ve Osman Hassan Osman görülüyor.

2006 yılında iş makinesi tırnaklarında yeni bir markayla üretim yapma kararı alındı ve Tristars markası doğdu. Aynı yıl Çin ofisi açıldı ve Ozan Toylan, Çin temsilcilik ofisi müdürü olarak Çin'e gönderildi. AES 2006 yılında 8 kişilik kadroya ulaştı. Bu kısa süre içinde 3 büyük markanın distribütörlüğünü aldı. Resimde AES Satış Müdürü Hüseyin Özpek görülüyor.

2006 yılında şirketin kurumsallaşmasını ve kalıcılığını sağlayacak ''TEAM ACADEMY PROJESİ''nin temelleri atıldı. Resimde soldan sağa, Ünal Kale, Tolga Bezircioğlu, Hakan Ehlidil, Ozan Ziylan, Sami Özdemir, Sema Özdemir, Müge Muslu, Hakan Arabacıoğlu, Burçin Toktamış görülüyor.

ZPMC İSTANBUL 2006 yılı Kasım ayında, liman vinçleri üreticisi ZPMC şirketinin Türkiye temsilcisi olarak kuruldu.Resimde soldan sağa, Hakan Aktan, Sami Özdemir, Sema Özdemir, Mr.Guan Tongxian(ZPMC Kurucu Başkanı) ve Mr.Liu Qizhong(ZPMC Satış Genel Müdürü) görülüyor.

2006 yılında AES, Des sanayi sitesi'nde OMF ile ortak kullanacağı depoya taşındı. Artan ticaret hacmiyle birlikte, bir yıl sonra, aynı sitede tek başına kullanacağı depoya geçti. Sevkiyatı hızlandırmak ve stoğu arttırmak amacıyla, 2007 yılında, Ankara'da Powerplus ile ortak kullanacağı depoyu aldı.

MLS Holding şirketlerinin yeni kurumsal çalışma esaslarını belirleyen NENOCSO sisteminin lansmanı 27 Ocak 2007 tarihinde İstanbul’da yapıldı. NENOCSO Japonca kökün temeli yani, Anayasa anlamına gelmekle beraber aslında “NAZAR ETME NE OLUR, ÇALIŞ SENİNDE OLUR” sözünün baş harflerinden oluşuyor. Resimde Soldan sağa, üst sıra; Sema Özdemir, Ozan Ziylan, Tolga Güder, Tolga Bezircioğlu, Sami özdemir Alt Sıra: Hüseyin Özpek, Müge Muslu, Can Uskan, Hakan Arabacıoğlu görülüyor.

14 nisan 2007 tarihinde LSF'nin İzmir'deki yeni ofis ve deposu hizmete açıldı. Resimde Soldan sağa, Hüseyin Kaya(Shell madeni yağ bayileri ege bölgesi satış müdürü), Burçin Toktamış(Shell madeni yağ bayileri Türkiye satış müdürü), Hakan Ehlidil(Shell madeni yağlar genel müdürü), Sami Özdemir, Sema Özdemir, Ozan Ziylan, Seyit Can Uzhan görülüyor.

2007 yılında OMF, SHELL tarafından Türkiye genelinde en iyi distribütör ödülüne layık görüldü. Yönetim Kurulu Başkanı Sami Özdemir, ödülü Shell'in Akdeniz ülkelerinden sorumlu Genel Müdürü Rob Miesen'in elinden aldı. Resimde soldan sağa: Tolga Bezircioğlu, Ozan Ziylan, Hakan Ehlidil, Rob Miesen, Sami Özdemir, Burçin Toktamış,ve Sema Özdemir görülüyor.

2007 yılında, AES kendi markası Tristars ile dünyaya açılma yolunda ilk adımını attı ve Almanya'nın Münih şehrinde düzenlenen Avrupa'nın en büyük iş makinesi fuarı BAUMA'ya katıldı. Resimde soldan sağa: Ozan Ziylan, Hüseyin Özpek, Sami Özdemir, Sema Özdemir, Souzan Bachir, ve Ozan Toylan görülüyor.

2007 yılını izleyen 3 yıl içinde, OMF tüm dünyadan gelen Shell temsilcileri önünde, Shell'in örnek distribütör ödülünü kaldıran ilk distribütör oluyor. Resimde Ozan Ziylan görülüyor.

Özelleşen MIP Mersin Limanı için MPS 2007 yılında Malezyalı ortaklar ile periyodik bakım, arıza tespit, arıza giderme , revizyon, tadilat ve montaj konularında hizmet vermek amacıyla kuruldu. 2008 yılında Portunus liman grubuna dahil oldu. Resimde,soldan sağa, Mr. Jin Huat Sua, Mr.Peng Leng Yeo, Osman Hassan Osman Ve Sami Özdemir görülüyor.

2004 yılında 4 bayi ile yola çıkan Powerplus ,sayısı 20'ye ulaşan bayileri ile 2007 yılı kasım ayında Antalya'da ilk bayi toplantısını düzenledi. Resimde Ozan Ziylan sunum yaparken görülüyor.

Powerplus kasım 2007’de otomotiv ürünleri sektöründe bir ilk olan ‘’POWERPLUS MAGAZİN’in’’ ilk sayısını çıkardı.

Powerplus 2007 yılı sonunda ulaşmayı hedeflediği 30 çeşit ürünü tamamlayarak ilk kez bir fuara katıldı. Bu fuar, 2007 yılı Kasım ayında İstanbul'da yapılan 13. uluslararası otomotiv yan sanayi, yedek parça, aksesuar ve servis ekipmanları fuarıydı. Resimde Tolga Güder ve Ozan Ziylan standın önünde görülüyor.

2008 yılının Ocak ayında, NENOCSO lansmanının 1. yılını doldurduğu gün, yeni performans değerlendirme sistemimizin sonuçlarına göre yapılan terfi ve atamalar açıklandı.

2007 yılında bayilik sisteminin tamamlanmasıyla birlikte AES, sayısı 17'ye ulaşan bayileri ile 2008 yılı Şubat ayında Antalya'da ilk bayi toplantısını düzenledi.

2008 yılı Nisan ayında, Powerplus ilk anlaşmasını Tata, Karsan ve Hyundai gibi markalara ait 120'ye yakın satış ve servis noktalarında hizmet veren İsotlar Grup ile yaptı.

2004 yılında beri OMF Yardımcı Malzemeler A.Ş.'ye bağlı olarak hizmet veren Powerplus departmanı, 2008 yılından ititbaren POWERPLUS OTOMOTİV ÜRÜNLERİ PAZARLAMA VE TİCARET A.Ş. olarak faaliyetine devam etmeye başladı. Resimde soldan sağa: Özlem Can, Sami Özdemir, Sema Özdemir, Tolga Güder ve Ozan Ziylan görülüyor.

2008 yılında imalat ve yağlama sektörlerinde faaliyet gösteren OMF, LSF, AES, Tristars ve Powerplus şirketlerinin bir grup altında toplanmasına karar verildi. Şirket logoları kurumsal kimlik çalışması kapsamında yeniden düzenlendi. MLS Holding bünyesinde oluşturulan gruba İPK İmalat Petrol Kimya Grubu adı verildi ve başkanlığına Ozan Ziylan atandı. Resimde soldan sağa, Ozan Ziylan, Sami Özdemir ve Sema Özdemir görülüyor.

1992 yılında OMF Mümessillik olarak kurulan servis firması 2008 yılında adını Portunus olarak değiştirdi. Diğer servis şirketlerinin de bu grubun altında toplanması ile birlikte Portunus grup başkanlığına Osman Hassan Osman atandı. Liman grubumuzun adı “Portunus” eski roma mitolojisinde limanları koruyan tanrının adından alınmıştır. Resimde soldan sağa Sami Özdemir, Sema Özdemir ve Osman Hassan Osman görülüyor.

2005 yılında kurulan Baran Enginnering, Tırgovishe'de faaliyet gösteren şişe cam fabrikası ve Varna Bourgaz, Constanza limanları için servis ve kiralık ekipman hizmeti vermek üzere kuruldu. 2008 yılında Portunus Grubuna dahil oldu. Resimde soldan sağa, Sami Özdemir, Sema Özdemir ve Osman Hassan Osman görülüyor.

Limanlarda daha küçük makine parkına sahip müşterilerimiz için hizmet kalitesini arttırmak üzere Liman Makine Portunus Liman Grubu bünyesinde 2008 yılında kuruldu. Liman Makine teknik sorumlu görevine Erdinç Güler atandı. Resimde soldan sağa, Sema Özdemir, Erdinç Güler, Osman Hassan Osman ve Sami Özdemir görülüyor.

OMF Mümessillik firmasının isminin Portunus olmasının ardından Fantuzzi Reggiane ve Noel firmalarının mümesilliği yürütmek üzere 2008 yılında Portunus Grubu bünyesinde FNT Şirketi kuruldu. Satış Müdürlüğü görevine H. Önder Türker atandı. Resimde soldan sağa, H.Önder Türker, Sema Özdemir, Sami Özdemir ve Osman Hassan Osman görülüyor.

Liman kaldırma ekipmanlarına halat imal eden Radelli Grubuna bağlı Teci Firması ile ortak olarak Karadeniz, Ortadoğu ve Türkiye pazarında faaliyet göstermek üzere Teci İstanbul Firması'nın kurulması için 2008 yılında prensip anlaşmasına varıldı.

2009 yılı Mayıs ayında MIP Mersin limanında CFS boşaltma yükleme istasyonunda ve diğer liman operasyonları konusunda faaliyet gösterecek portunus liman grubuna bağlı MPO ( Mediterranean Port Operation) firması kuruldu. Resimde soldan sağa Sami Özdemir, Osman Hassan Osman, John Phillips, Adrian Sim, Supermenion görülüyor.

AES’nin ilk patentli imalatı Tristar Plus ‘ın tanıtım lansmanı 25 – 27 Haziran 2010 tarihinde gerçekleşti. Resimde soldan sağa Hüseyin Özpek, Ozan Toylan, Sami Özdemir, Ozan Ziylan, Melih Aksoy görülüyor.

Şubat 2011'de Yüce Makine ve Baran Makine Portunus Liman Yedek parça ve Servis ile birleşti. Resimde soldan sağa Osman Hassan Osman, Sema Özdemir, Sami Özdemir, Özlem Can ve Ahmet Yüceer görülüyor.

2012 yılında OMF, SHELL MADENİ YAĞ DİSRİBÜTÖRLERİ arasında 2011 AVRUPA / AFRİKA satış lideri oldu. Shell madeni yağlar Akdeniz Bölg. Gn. Md.Stravros Kokkinis,Shell Madeni yağlar Akdeniz bölg. pazarlama md. Benedetto Forlani, Shell madeni yağlar Türkiye gn. md. Burçin Toktamış,Shell madeni yağlar distüribütör satışlar md. Turgut Ataman,Shell madeni yağlar distribütör bölge satış md. Gürkan Çevikel ve Shell madeni yağlar distribütör bölge satış md. Bora Tanrıverdi tarafından takdim edilen ödülü Sami ÖZDEMİR, Sema Özdemir, Ozan Ziylan ve Tolga Güder'e takdim ettiler.

1992 yılında, liman makinaları imalatçısı İtalyan Officine Meccaniche Fantuzzi firmasının Türkiye Mmessilliği ile kozyatağı'ndaki STFA Blok'larında 4 kişi ile faaliyetie başlayan şirket, 2012 yılında İmalat Petrol Kimya ve Limancılık sektörlerine hizmet veren 159 çalışanı ile 20. yılını kutluyor.

2012 yılında ZPMC Shanghai, ZPMC Mediterranean şirketimize resmi ortak oldu. Resimde soldan sağa, Çiğdem Gönen, Zhang Yu(ZPMC Satış Müdürü), Huang Qingfeng(ZPMC Başkan Yardımcısı), Sema Özdemir, Kang Xuezeng(ZPMC Başkanı), Lİ Chenhao(ZPMC Satış Sonrası Müdürü),Liu Qizhong(ZPMC Başkan Yardımcısı) ve H.Önder Türker görülüyor.

2012 yılının Şubat ayında OMF Yardımcı Malzemeler A.Ş. ve AES Ticaret A.Ş. MLS Holding'e ait olan 5000m2 kapalı alana sahip Tuzla Kimyacılar Organize Sanayi Bölgesindeki yeni depolarına taşındı.