Kurucuların Mesajı

MLS Kurucular

Her şey bir idealle başladı...

30 yılda faaliyet alanımızda örnek bir kurum oluşturmayı başardık.

Bu hayali elleriyle gerçeğe dönüştürenler, her şeyden önce çalışkan çalışanlarımız ve yolculuk boyunca yanımızda olan en değerli müşterilerimizdir, hepinize teşekkür ederiz.

Sema & Sami Özdemir

Her şey bir idealle, liman makineleri için küçük bir işletme kurma hayaliyle başladı. Mühendisler olarak, bu bizim tek motivasyonumuzdu. Sonunda bu hayal 1992 yılında ilk şirketimiz OMF'nin kurulmasıyla gerçekleşti. Şirket, İtalyan liman ekipmanı üreticisi Officine Meccaniche Fantuzzi'yi temsil ediyordu.

Mütevazı kökenlerden yola çıkarak sadece 30 yılda faaliyet alanımızda örnek bir kurum oluşturmayı başardık. Arka arkaya durarak, bize zaman içinde daha yüksek nitelikler kazanmamız için bizi motive eden bir yetkinlik avantajı sağlayan zorluklar ve zorluklarla başa çıktık.

Portunus, son derece uzmanlaşmış bir liman yedek parçaları ve hizmetleri tedarikçisi olarak, tüm liman ihtiyaçları için ekipman, yedek parça ve hizmetler için tek durak noktası sağlama görevini yerine getirerek müşterilerine dünya çapında hizmet vermektedir. Bu web sayfasının diğer bölümlerinde bununla ilgili daha fazla ayrıntı bulacaksınız, ancak onu kalabalıktan farklı kılan benzersiz kalitesinin altını çizmek istiyoruz, özünü sağlam tutarken öğelerini uyarlayabilen gerçek bir öğrenen organizasyon.

Bir zamanlar küçük olan ve şimdilerde Roma liman tanrıçası olarak adlandırdığımız Portunus, büyümeye hız kesmeden devam ediyor. 2012 yılında ZPMC ile ortak girişimin ortağı olmak, şirketin bir başka kilometre taşını oluşturdu.

Portunus bugün APMT, DPWorld, Hutchison, PSA, ICTSI ve TIL gibi büyük terminal operatörleri ile çalışmakta ve aynı zamanda Liebherr & Mitsubishi gibi büyük üreticiler için projeler gerçekleştirmektedir. Geniş pazar kapsamı ile 4 kıtada faaliyet göstermektedir. Servis ekibi üst düzey mühendislik işlerini gerçekleştirirken yedek parça bölümü dünyamızın uzak köşelerine ulaşır.

Bu başarılar, iş modelimizi doğrulayarak özgüvenimizi pekiştirdi ve geleceğe güvenle ve güvenle bakmamızı teşvik etti. Gelecekte bir yerlerde bizi bekleyen etkileyici atılımların olduğuna içtenlikle inanıyoruz. Bu, ikinci nesil Portunus yönetimi için nihai mirasımızdır.

Bu hayali elleriyle gerçeğe dönüştürenler, her şeyden önce çalışkan çalışanlarımız ve yolculuk boyunca yanımızda olan en değerli müşterilerimizdir, hepinize teşekkür ederiz.

Sema & Sami Özdemir
Kurucu Ortaklar ve Başkanlar

Tarihçe →